Sākumlapa / Astroloģijas Raksti / Astroloģijas pamati / Skorpions, astotais nams un transformācijas

ASTROLOĢIJAS PAMATI

27. DEC

Skorpions, astotais nams un transformācijas

Skorpions, astotais nams un transformācijas

Ar transformāciju saprot pāreju kādā citā stāvoklī. Mēs dzīvē pastāvīgi veicam kaut kādas transformācijas. Mēs, piemēram, pārvēršam darbu – produktā, produktu – precē, preci – naudā utt. Astroloģijā transformācijas procesi saistīti ar Skorpiona zīmi, precīzāk, ar Skorpiona–Vērša pāri. Tieši Vērsis, opozicionālā zīme, gādā materiālu, kuru transformēt kaut kādā citā stāvoklī. Atcerēsimies, ka Vērsis, izpausmē ar plus zīmi, gādā dzīves labumus. Mēs strādājam, starp citu, nevis lai nopelnītu, bet lai, par nopelnīto, iegādātos kaut kādus labumus. Ar Vērsi saistītas “viennozīmīgās” vērtības, piemēram, tas ko var ēst, jeb arī – manta, priekšmetu vērtība (nevis nauda, kas ir pieņemta vērtība).

Bet mīnus-izpausmē Vērsis gādā nevis labumus, bet dzīves nastas. Veļ matērijas kupenu, piekrauj dzīves vezumu. Un pie noteikta svara, kļūst, neerti dzīvot – Vērsis spiež. Bet tam pretī atrodas Skorpiona zīme, kas kaut ko ar šo vezumu dara: brīžiem izpaužoties kā iekšdedzes dzinējs, brīžiem kā dzelonis, kas iedzeļ vērsim muguras lejas daļā (burtiski vārds “stimuls”, nozīmē vēršu dzinēja nūju ar smailu galu) un liek darboties. Īstenībā, tas ir nepārtraukts process, pateicoties kuram mēs veidojam dzīves materiālu un kaut ko ar šo materiālu daram. Vārds  “okultisms”, kuru saista ar Skorpiona zīmi, pēc būtības, nozīmē metodes, kas ar šo “vērša vezumu” ļauj kaut ko ļauj veikt. Mūsdienīgi to būtu jāsauc par transformācijas tehnoloģijām: vielas pārvēršanu no inerta stāvokļa-dinamiskā, no kaitīga–veselīgā, no negatīva–pozitīvā, no bezjēdzīga – jēdzīgā utt. Ideāls organisms droši vien ir salīdzināms ar biodinamisku saimniecību – tā ir ekoloģiska, efektīvaa, viss iet lietā utt. Bet ikdienā, kā mēs to redzam, Vērša-Skorpiona ass   nedarbojas tik smuki. Krājas nebūt ne tas labākais, un pārstrādāts arī tiek – ne tai labākajā veidā. Apskatīsim dažus transformācijas mehānismus.

Un varbūt atcerēsimies, ka Skorpiona zīme simboliski ir saistīta ar izvadsistēmu un dzimumsistēmu. Un – Skorpions saistīts ar atbrīvošanos un reproducēšanu. Paturēsim to redzeslokā.

Pirmo, ar ko nākas saskarties, var saukt par zīdaiņa skorpiona zīmes izpausmi: kaut kāds dzīves materiāls cilvēkā ir sakrājies, kaut kas spiež, kontroles mehānismi vēl nav attīstījušies un viss “dzīves materiāls”, vienkārši un bez ilgas domāšanas, nāk ārā. Un tepat arī paliek kopējā dzīves telpā, “nolīst” pār apkārtējiem. Piemēram, cilvēkam kaut kas sakrājies “uz sirds” un viņš ņem un nolamājas tā, ka klātesošie vienā mirklī sajūtas lipīgi un draņķīgi. Cilvēks, var teikt, “atbrīvojās”, atguva sirdsmieru.

Nākamā, ne tik vientiesīga metode, saistīta ar negatīvu vārda “izmantošana” nozīmi. Devīze: “tu man esi vajadzīgs, lai es varētu atbrīvoties, no visa, kas mani spiež”. Nebūtu nekas traks, ka grūtā brīdī tiek meklēts “tuvākā plecs”, ja vien “tuvākajam” pajautātu vai viņš grib piedalīties. Viņam nejautā, viņu vienkārši izmanto, cenšoties nostādīt sev ērtā stāvoklī, kas nodrošina šo “atbrīvošanās” procesu un rezultātu. Piemēram, cilvēku moka aizdomas, ka viņš ir nepietiekami gudrs, un tā vietā, lai izlasītu grāmatu, vai, kā citādi, viņš ņem un “pataisa” otru par muļķi. Smagā formā, notiek manipulācijas ar apkārtējiem, visādi “vainīgo” meklējumi, vēl pavisam smagā fomā, cilvēks, kāda sabiedrības daļa vai vesela valsts, nespējot tikt galā ar iekšējām problēmām – rīko raganu vai ķeceru medības, organizē inkvizīcijas vai dodas karos pret kaimiņiem. Vēsturē pārbaudīts paņēmiens – ja cilvēku pieradināt pie domas, ka viņš nonācis dzīves ēnā, tādēļ ka kaimiņš stāv saulei priekšā, cilvēks sasparosies un mēģinās kaimiņu deportēt, vai, kā citādi novērst.

Parasti nevienam nepatīk nonākt lomā, kas tiek uzspiesta, ar izņēmumiem, kad notiek nerakstīta vienošanās, kurai piekrīt abi “transformācijas procedūras” dalībnieki – tā ir sadista un mazohista satikšanās, gan viens gan otrs, šai gadījumā, gūst īpašu gandarījumu, savdabīgu tīksmi.

Pastāv vēl raksturīga transformācijas metode, ko varētu saukt par “action” – ļoti efektīga. Tā saistīta ar ekstremālām situācijām, kas smagākā variantā tiek paša radītas, vai arī – pievilcīgākā, cilvēks, sistemātiski tajās nonāk. Tiešām, uz robežas dzīvība-nāve, pazūd visas problēmas, kā kaujas laikā pazūd iesnas. Ekstremālos apstākļos – problēmu nav. Ir uzdevumi, kas sakoncentrē visus spēkus un vēl nez no kurienes rodas rezerves un tas viss iekļaujas procesā. Visgodpilnākās šai ziņā ir tās nodarbošanās, kas saistītas ar citu glābšanu. Te skorpioniskais vārds “atbrīvošanās” un arī “atbrīvošana”, “glābšana” izpaužas viennozīmīgi pozitīvi.

Nākamā metode – ne tik spilgta, toties konstruktīva. Tā rodas no sapratnes, ka dzīve ir vērtība un nav enerģijas, kas var būt lieka. Toties mēdz būt enerģija, kas vai  nu ir nevietā, vai arī nav prasmes to izmantot. Un cilvēks līdzīgi dārzniekam, kas neko nemet prom un nesārņo vidi, bet liek kompostā, no kura radīsies auglība. Cilvēks mācas, dažādā veidā, jebkādu dzīves materiālu likt lietā. Annai Ahmatovai ir rindas par to, ka mēs nevaram iedomāties, no kādiem pīšļiem uzzied puķes... No kā tad cita – tās var augt? Šeit vārds “izmantošana” skan pavisam savādāk.

Mēs apzināti nerunājam par dzimumattiecībām, jo tā ir cilvēku enerģētiskas mijiedarbības forma, kas izpaužas komplektā ar jebkuru citu.

Un, protams, nerunājam par tiem, kam saule ir Skorpiona zīmē. Skorpions ir katra cilvēka dzimšanas horoskopā, tāpat kā katrā organismā ir sistēmas, kas saistītas ar šo zīmi un katrs cilvēks tā vai citādi risina enerģiju transformācijas tēmu.

Katra cilvēka dzimšanas horoskopā ir virkne konkrētu rādītāju, kas kopā ar Skorpiona zīmi ir saistīti ar viņa transformācijas procesiem. Tie ir:

1)astotais nams;

2)planētas šajā namā (ar leņķiskiem aspektiem);

3)astotā nama valdnieki (ar to aspektiem);

4)skorpiona zīmes atrašanās vieta (namos);

5)planēta Plutons (ar tā leņķiskiem aspektiem) 

raksta pirmā publikācija zurnāla Astroloģijas Pasaule  2004.gada rudens numurā.

vizuālajam noformējumam izmatots Eduarda Levicka foto materiāls 


 (citējot nekautrējieties atsaukties uz www.astropolis.lv)