Sākumlapa / Astroloģijas Raksti / Astroloģijas pamati / Hirona četras sejas

ASTROLOĢIJAS PAMATI

25. DEC

Hirona četras sejas

Hirona četras sejas

Hirona apzīmējums ir līdzīgs atslēgai. Ko šī atslēga slēdz vaļā? Gandrīz visu. Jautājums tikai - kad? Hirons tika atklāts 1977. gada 1. novembrī. Šis datums, manuprāt, ir viens no svarīgākajiem astroloģijas vēsturē un pēc nozīmes ir salīdzināms ar Urāna atklāšanas datumu, kad tika lauzts tradicionālais septiņu planētu modelis. Jaunas planētas atklāšana iesāk jaunu laikmetu, atraisa enerģiju plūsmu, kas saistītas ar tās simbolismu. un šīs enerģijas vareni sāk izpausties visas cilvēces dzīvē. Tā Urāna atklāšana sakrīt ar Lielās franču revolūcijas periodu, kad uzjundīja „brīvības, līdztiesības un brālības” idejas – tie ir ar Urānu saistīti vārdi –, un tas ir gluži kā no astroloģijas mācību grāmatas.

Kaut arī šī devīze joprojām netiek pilnībā realizēta, tiekšanās uz brīvību, cīņa par cilvēka tiesībām ir jaunākās vēstures neatņemama sastāvdaļa.

Neptūna atklāšana 1844. gadā sakrita ar sociālistisko ideju attīstību un Marksa mācību, kaut arī šīs idejas netika tīri realizētas, var pat teikt, ka tieši otrādi – tika izkropļotas, bet tās vēl arī nākotnē turpinās iespaidot politisko dzīvi. Ne mazāk dramatisks ir periods pēc Plutona atklāšanas 1930. gadā, kad sākās viena no lielākajām ekonomiskajām krīzēm pasaules vēsturē. Šai periodā pie varas nāca viens no lielākajiem diktatoriem – Ā. Hitlers (1933.) tad sakas Otrais pasaules karš (1939.) un tika uzspridzināta pirmā kodolbumba (1945.) – visi šie notikumi ir saistīti ar Plutonu.

Taču, ja pievēršamies pasaules notikumiem pēc 1977. gada, īpaši dramatiskus notikumus neatklāsim. Gluži pretēji - tuvojas beigām un beidzas aukstais karš, krīt „dzelzs priekškars”, brūk diktatūras, ļaudis arvien vairāk gūst garīgu brīvību, beidzas politiskas vajāšanas, rasu diskriminācijas laikmets, sievietes musulmaņu valstīs arvien vairāk gūst tiesības. Šķiet, daudzi Urāna un Neptūna sētie ideāli īstenojas tikai tagad un vienlaikus mazinās Plutona smagās izpausmes.

Tāpēc var teikt, ka ir sākusies Hirona ēra. Sākumā nepareizās formas dēļ tas tika uzskatīts par asteroīdu. Taču, kad Hirons tuvojās savam perihēlijam, astronomi ap to novēroja gāzu mākoni, proti, Hirons ir līdzīgs komētai. Tomēr atšķirībā no tām Hirons neatstāj Saules sistēmu un ir lielāks par komētām. Aiz Hirona ir atklāti arī vēl citi ķermeni, kas kustas pa Hironam līdzīgām orbītām.

Kustība caur Zodiaka zīmēm

Hirons apgriezienu ap Sauli veic 50,8 gadu laikā. Astrologu vidū nav vienprātīgs par tā valdīšanas zīmi. Tas ir likts par valdnieku Jaunavai, Strēlniekam, Skorpionam, Svariem, Vērsim, bet daži astrologi uzskata, ka Hironam nav jābūt valdīšanas zīmei.

Uzreiz pievērš uzmanību dažādie laika periodi, ko tas pavada vienā Zodiaka zīmē. Visilgākais laiks ir tā afēlijā, kad Hirons atrodas Aunā – 8,5 gadi, tad Hirons kustas vislēnāk. Virzoties cauri Vērsim, Hirons nedaudz paātrina gaitu un uzturas tur 7 gadus. Dvīņu zīmē tā gaita kļūst vēl ātrāka, šo zīmi viņš šķērso 4 gadu laikā. Vēzī Hirons kļūst vēl ātrāks, izejot cauri tam 3 gados, un Lauvā pavada 2,5 gadus. Visīsāko periodu Hirons uzturas Jaunavā un Svaros – 1,5 gadus. Pēc tam Skorpionā Hirona kustība palēninās, tur tas atrodas 2 gadus. Strēlniekā – 2,5, Mežāzī – 4, Ūdensvīrā – 6 un Zivīs – 8 gadus.

Salīdzināsim periodu, ko Hirons pavada vienā zīmē ar Jupitera, Saturna, Urāna periodiem vienā zīmē. Urāna cikls ir apmēram 84 gadi, un vienu zīmi tas šķērso vidēji 7 gadu laikā. Svarīgi ir tas, ka pastāv divas zīmes, kurās Hirons atrodas ilgāk nekā Urāns, – tās ir Zivis (8 gadi) un Auns (8,5 gadi). Ir zināms: jo tālāk planēta atrodas no Saules, jo lēnāk tā kustas. Tātad periodā, kurā Hirons bija opozīcijā ar Urānu, Hirons bija vistālāk no Saules.

Šo faktu nav pamanījuši daudzi astrologi, bet tas ir ārkārtīgi svarīgs Hirona ietekmes izpratnē. Ja meklēsim ekvivalentu mitoloģija, atklāsim, ka Hirons ieņem Prometeja vietu. Tiek uzskatīts, ka Hirons kustas pa orbītu starp Saturnu un Urānu, bet netiek ņemts vērā tas, ka 11 gadus (1964.-1975.), no heliocentriskā viedokļa raugoties, Hirons, kaut arī nešķērsoja Urāna orbītu, atstatumā no Saules atradās starp Urānu un Neptūnu!

Hirons pa Vērša zīmi virzās septiņus gadus – tieši tik ilgā laikā Urāns iziet pa katru no Zodiaka zīmēm. Nākamā perioda ilgums, kurā Hirons virzās pa Dvīņiem, ir 4 gadi, un tas atbilst Hirona pozīcijai starp Urānu un Saturnu.

Saturns, kura orbitālais cikls ir apmēram 29,5 gadi, vienā Zodiaka zīmē uzturas vidēji 2,5 gadus.

Ir četras Zodiaka zīmes, pa kurām Hirons virzās īpaši: pa Vēzi – 3, Lauvu – 2,5, Skorpionu – 2, Strēlnieku – 2,5 gadus. Šajā periodā Hirons ir apmēram tādā pašā attālumā no Saules kā Saturns. Ja paraugāmies uz Hironu no ģeocentriskā viedokļa, tad ir brīži, kad Hirons Zemei ir tuvāk nekā Saturns, bet ir brīži, kad tas ir tālāk par Saturnu.

Kad Hirona kustība ir visātrākā (pa Jaunavas un Svaru zīmi, kur tas pavada tikai pusotru gadu), šis periods ir līdzīgs tam laikam, kurā Jupiters atrodas vienā Zodiaka zīmē.

Ja pieņemam, ka Hirona ātrums raksturo tā ietekmi un spēku, tad Hirons būs spēcīgs Lauvas, Jaunavas, Svaru, Skorpiona un Strēlnieka zīmē.

No astroloģiskā viedokļa, šai nevienmērīgajai Hirona kustībai pa Zodiaku ir liela nozīme. Ja mūsu dzīve būtu pakļauta tikai Saturna un Urāna vienmērīgai kustībai (t. i., 2,5 un 7 gadi). varētu domāt, ka notikumiem mūsu dzīvē arī būtu jānotiek vienmērīgos laika intervālos, bet tas tā nav. Laiks, kurā Saturns veido kvadrātu pret savu pozīciju ikvienā dzimšanas kartē, ir vidēji 7,4 gadi, bet laiks, kurā Hirons veido šādu pašu kvadrātu, variē no 5,5 līdz 23 gadiem! Tieši šo variāciju dēļ Hirons mums dod atslēgu individuālai pieejai katrai dzimšanas kartei!

Esam konstatējuši trīs stāvokļus, ko Hirons ieņem starp "smagajām" planētām, t. i., starp

• Jupiteru un Saturnu;

• Saturnu un Urānu;

• Urānu un Neptūnu.

Vai nav arī ceturtais stāvoklis, kurā Hirons nostājas starp Urānu un Plutonu?

Tiem, kas labāk zina astronomiju, zināms, ka divdesmit gadu laikā starp 1979. un 1999. gadu Plutons šķērsoja Neptūna orbītu, un tobrīd Neptūns bija planēta, kas atradās vistālāk no Saules. Kad salīdzināju Hirona, Urāna, Neptūna un Plutona pozīciju pret Sauli, izrādījās, ka ir viens vienīgs moments, kad Hirons nostājās starp Urānu un Plutonu, un tas bija ap 1980. gada 1. maiju.

Lūk, esam konstatējuši arī ceturto stāvokli, kurā Hirons nostājas starp Urānu un Plutonu! No mitoloģiskā viedokļa, tas atbilst Hirona nonākšanai Aīda valstībā.

Planētu attālums līdz Saulei to kustības rezultātā mainās, un mainās arī to izvietojuma kārtība:

1) Jupiters, Hirons, Saturns, Urāns, Neptūns, Plutons;

2) Jupiters. Saturns, Hirons, Urāns, Neptūns, Plutons;

3) Jupiters, Saturns, Urāns, Hirons, Neptūns. Plutons;

4) Jupiters, Saturns, Urāns, Hirons, Plutons, Neptūns.

Katram izkārtojumam ir jādod mazliet citāds Hirona raksturojums.

1. Kupidona loma (starp Jupiteru un Saturnu) - šis stāvoklis ir saistīts ar Svaru un Lauvas zīmi.

2. Durvju sarga loma (starp Saturnu un Urānu) - Hirons ver vaļā durvis starp dimensijām, dara iespējamu neiespējamo. Acīmredzot šis stāvoklis atbilst Strēlnieka un Mežāža zīmei, kuras ir salīdzināmas ar diviem skolotājiem, kas ieved skolēnu materiālajā un garīgajā pasaulē.

3. Dziednieka loma (starp Urānu un Neptūnu) - acīmredzot saistīta ar Jaunavas un Zivju zīmi. Tā izpaužas trijos līmeņos:

a) ķermeņa dziednieks, piemēram, refleksoterapija, masāža, vispār ārstēšana ar rokām (septiņdesmitajos gados, kad Hirons tika atklāts, sākās alternatīvo ārstēšanas metožu bums);

b) dvēseles dziednieks – astrologi, psihoterapeiti, psihologi;

c) pasaules dziednieks – ekologi, skolotāji.

4. Pļāvēja loma (starp Urānu un Plutonu); šai pozīcijai ir sakars ar Skorpiona zīmi, tā var izpausties dažādās traumās, vardarbībā, kā arī saistībā ar dzimšanu un nāvi.

Hirons natālajā kartē. Hirons zīmēs.

Zīme, kurā atrodas Hirons, nereti norāda uz sāpīgu traumu, kuru tuvs cilvēks nodarījis iepriekšējā dzīvē un kuras sekas atspoguļojas pašreizējā dzīvē; šai dzīvē ir jātiek galā ar šīs traumas sekām dvēselē. Jautājums, kas būtu jāuzdod pašam sev - kas ir jāiemācās no šīm sāpēm? Tautā mēdz teikt, ka nav ļauna bez laba. Jautājums ir prasmē šo labo ieraudzīt.

Hirons Aunā.

Auns ir aizrāvējs, celmlauzis, kas vēlas būt pirmais. Hirona pozīcija Aunā var liecināt par to, ka pašizpausmes impulss ir ticis traucēts, ka cilvēks ir grēkojis pret sevi, vērtējis sevi par zemu. Atklāj sevi - tāds ir Hirona signāls cilvēkiem, kas dzimuši ar šādu Hirona pozīciju natālajā kartē.

Piemērs. Hirons II namā - cilvēks nav ļāvis tērēties savā labā.

Hirons Vērsī.

Hirons skar sajūtu un izjūtu pasauli. Ir traucēts jutekliskums, tāpēc paaudzei ar Hironu Vērsī ir jāmācās paust mīlestību, nevis ciest no tās trūkuma.

Hirons Dvīņos.

Cilvēks bijis spiests klusēt, nav uzklausīts. Tagad viņam vairāk jākontaktējas ar citiem, jārunā.

Hirons Vēzī.

Ir gūta kaut kāda trauma no ģimenes. Cilvēks nav mīlēts, varbūt bijis atstumts. Tagad, iespējams, viņam ir jāatstumj vai jāmīl ar noteikumiem, vai jāiemācās novērtēt ģimeni, jāiemācās piedot.

Hirons Lauvā.

Problēmas ir saistītas ar pašizpausmi. Varbūt cilvēks bija talantīgs, bet potenciāls palicis neizpausts. Ir jāuzdod jautājums – kāds bija viņa talants? Situāciju var labot, attīstot talantu.

Hirons Jaunavā.

Tas parasti norāda uz veselības problēmām iepriekšējās dzīvēs, bet šī pozīcija var liecināt arī par problēmām kalpošanā citiem. Tātad cilvēkam ir nedrošības izjūta, tieksme pārāk nodrošināties pret nejaušībām, un tagad viņam ir jātiek galā ar kalpošanas lomu un jāstiprina ticība.

Hirons Svaros.

Problēmas ir bijušas attiecībās, bijusi kaut kāda drāma, šķiršanās, sadale. Ir jāiemācās saskatīt savas un partnera kļūdas.

Hirons Skorpionā.

Iespējams, bijusi seksuāla trauma vai seksuāla vardarbība, vai nerealizēta seksuāla vēlme, kaisle. Un tagad cilvēkam ir jātiek galā ar kaislībām (vai arī bailēm). Līdzīgu ainu rada Hirons VIII namā.

Hirons Strēlniekā.

Tas var liecināt par garīga rakstura problēmām. Iespējams, bijusi neatbilstoša reliģija vai cilvēks kaut kam akli sekojis. Viņš varbūt ir attālinājies no citiem savu ideālu dēļ, un tagad viņam ir jāveic noteikts ceļš atpakaļ pie tiem.

Hirons Mežāzī.

Šāda pozīcija var liecināt par realizācijas problēmām. Cilvēkam bijuši plāni, iespējas, bet tās nav īstenotas. Iespējams, kāds viņam ir traucējis vai vienkārši viņš nebija pietiekami drosmīgs, vai nav pieticis gribas, lai tos īstenotu. Tagad tas var izpausties kā darbaholisms, akla tiekšanās uz mērķi; te jāprot balansēt starp darbu un ģimeni.

Hirons Ūdensvīrā.

Problēmas ar brīvību. Cilvēks bijis ierobežots, iespējams, no draugu puses. Tagad ar šo pozīciju nevajadzētu ierobežot citus, piemēram, partnerus, ja Hirons ir VII namā, vai bērnus, ja Hirons ir V namā, vai paziņas, ja Hirons ir XI namā.

Hirons Zivīs.

Te var būt problēmas attieksmē pret Dievu un attiecībās ar Viņu. Iespējams, cilvēks ir pārkāpis kādu no pirmajiem Mozus baušļiem. Tagad šī pozīcija var izpausties kā slimība vai spēcīgi dvēseles pārdzīvojumi, netaisnīgs apvainojums, bez vainas vainīgā apziņā, ciešanās bez acīmredzama iemesla. Tad ir jāatjauno saikne ar Dievu.

Hirona iešana pāri kartes asīm.

Tā ir tranzītkustība pāri Ascendentam (Asc), Descendentam (Dsc), Augšējās kulminācijas (Mc) un Apakšējās kulminācijas (Ic) punktiem.

Svarīgi dzīves periodi:

1. Ascendenta šķērsošana – periods. kad cilvēkam ir garīgi jāmostas, par spīti tam, ka cilvēks šai Hirona tranzīta periodā var būt gados jauns. Tas ir lēciena periods, kurā nozīmīgs impulss var būt kāda grāmata, pat viens vārds vai kaut kas cits nejaušs un negaidīts. Pēc šī momenta var pat rektificēt karti. Hirons uzdod Hamleta jautājumu: būt vai nebūt? – vai arī: mosties vai turpināt gulēt?

2. Hirona iešana pāri Ic – šis periods ir visai grūts, jo tiek "atslēgta" cilvēka karma, karmiskais parāds un to nākas maksāt ilgu laiku, iespējams, parādās slimības, pat gandrīz neārstējamas, kā arī problēmas ar īpašumiem, tuviniekiem. Kad karma ir izciesta, priekšā ir nākamās durvis, pa kurām ir jāiziet.

3. Hirona kustība pāri Descendentam – šeit akcents krīt uz attiecībām ar partneri, laulībām, šķiršanos, dalīšanu un saiknes un saistību apjēgšanu.

4. Hirons šķērso Mc – cilvēka uzdevums ir atvērties un atbrīvoties, atdot uzkrāto, sasniegt savdabīgu virsotni savā profesionālajā jeb sabiedriskajā realizācijā.

Ir jāpatur redzeslokā, ka notikumu raksturs ir atkarīgs no cilvēku vecuma brīdī, kad Hirons šķērso kādu no kartes asīm.

Daudzi, kas apgūst astroloģiju, aizraujas ar arābu punktiem, Melno un Balto Mēnesi, viduspunktiem (midpointiem), bet nespēj gūt no kartes to informāciju, ko tiem sniedz Ascendents, Mēness, Venēra un Marss, un pat pilnībā atstāj novārtā Saules zīmi, kas kopuma nosaka indivīda raksturu un īpatnības.

Tātad, ja izprotam pārējo astroloģisko faktoru nozīmi, Hirons kļūst par īstu atslēgu, ar kuras palīdzību mēs varam izprast savu likteni. Ja neesam labi apguvuši astroloģijas pamatelementus, Hirons viens pats neļauj nedz noņemt nākotnes plīvuru, nedz arī atklāt noslēpumus, ko glabā pagātne.

Kirils Stoičevs,
Bulgārijas Astroloģijas asociācijas prezidents 

Raksta pirmā publikācija – žurnāla „Astroloģijas Pasaule” 2005. gada Vasaras numurā

(izmantojot materiālu nekautrējieties atsaukties uz www.astropolis.lv)