Sākumlapa / Astroloģijas Raksti / Astroloģijas pamati / Namu nozīme horārajā astroloģijā

ASTROLOĢIJAS PAMATI

09. OKT

Namu nozīme horārajā astroloģijā

Namu nozīme horārajā astroloģijā
Karte, kas tiek aprēķināta brīdim, ir uzdevis jautājumu, satur cēloņseku saites, kas uzvedina uz situācijas risinājumu.

Horārajā astroloģijā namiem ir ārkārtīgi svarīga nozīme: ja kvizīta jautājums netiks piesaistīts pie kāda no namiem, atbilde būs nepareiza. Vairumā astroloģisko sistēmu pastāv trīs namu tipi: stūra nami - 1, 4, 7, 10, sekojošie nami - 2, 5, 8, 11 - un krītošie nami - 3, 6, 9, 12. īpaši svarīgi ir ņemt vērā, kuros namos ir ieslēgtas zīmes, kad runa ir par nozaudētiem priekšmetiem. Ja kvizīta valdnieks atrodas kādā no stūra namiem, tad priekšmeta meklēšana ir krietni vieglāka un to var atrast dažu minūšu, stundu vai dienu laikā. Ļoti labi, ja arī Mēness atrodas kādā no stūra namiem un kādā no kardinālajām zīmēm - Aunā, Vēzī, Svaros vai Mežāzī.

Ja kvizīta valdnieks atrodas kādā no sekojošajiem namiem, tad nozaudētais priekšmets neatrodas kaut kur acu priekšā, bet ir jāmeklē rūpīgāk un arī ilgāk. Tā meklēšana var prasīt ne vien dienas, bet nedēļas un pat mēnešus. Ja kvizīta valdnieks atrodas kādā no krītošajiem namiem, tad pazaudētā priekšmeta meklējumi ir stipri apgrūtināti. Tas var atrasties, taču pēc visai ilgstošiem meklējumiem, turklāt ne uzreiz, bet pēc vairākām nedēļām, mēnešiem vai pat gadiem.

Pirmais nams. Ascendents

Tas pauž kverentu, proti, cilvēku, kas uzdod jautājumu, un vēl arī vietu vai istabu, kurā kverents pavada daudz laika un kurā glabājas viņa personīgās mantas. Kad pēc horārās kartes ir jāmeklē pazaudēts priekšmets un šī nama signifikators atrodas I namā, tad var ieteikt nozaudēto lietu meklēt istabas, dzīvokļa austrumu virzienā.
Planētas namā vai Ascendenta valdnieks norāda, kāds jautājuma uzdošanas brīdī ir tā cilvēka, kas uzdevis jautājumu, psiholoģiskais stāvoklis. Piemēram, Mēness I namā horārajā kartē liecina par kverenta emocionālo apjukumu, asarām, Marss - par sapīkumu un dusmām. Jupiters un Venēra atklāj to, ka cilvēks jautājuma uzdošanas brīdī ir apmierināts un mierīgs, savukārt Saturns - ka cilvēks, gluži pretēji, ir satraukts, nemierīgs un būtībā nemaz nevēlas dzirdēt patiesu atbildi uz savu jautājumu.
Piemēram, klients uzdeva jautājumu par šķiršanos (23. 04. 2004., plkst. 8.14, Rīga).


Kad pēc horārās kartes interpretācijas viņš saņēma noliedzošu atbildi (Saturns kartē izrādījās I namā), viņš atviegloti uzelpoja, jo sirds dziļumos negribēja šķirties.
Kā redzams 1. kartē, Ascendenta tuvumā atrodas Marss savienojumā ar Lilitu, Venēru un Mēnesi - tātad cilvēks bija ļoti sarūgtināts, saērcināts, visticamāk, sievas aizvainots (jautājumu uzdeva vīrietis), un gandrīz jau gatavs pieņemt liktenīgo lēmumu (Asc atrodas Dvīņu 27. grādā). Vienlaikus sirds dziļumos viņš baidījās dzirdēt astrologa apstiprinājumu, ka šķiršanās šajā situācijā ir neizbēgama.

Izskatīsim situāciju sīkāk. Kad runa ir par partnerattiecībām, tostatp šķiršanos, vispirms tiek analizēts VII nams. Bet šajā kartē VII namā nav nevienas planētas— tātad jautājums nav aktuāls. VII nama valdnieks atrodas V nama virsotnē mīlestībai Tas veido opozīciju pret Urānu (pēkšņums, negaidīts trieciens pašcieņai) un kvadrātu ar veselu planētu sreliumu- Mēnesi, Venēru, Lilitu un Marsu, kuri atrodas XII namā (slepens mīlas sakars, tenkas, apmelojumi un).
Kas tad īstenībā bija noticis? Klienta māte (Mēness) bija ieraudzījusi vedeklu ar svešu vīrieti un izdarījusi dažus pārsteidzīgus secinājumus, par kuriem tūlīt paziņoja savam dēlam. Viņas dēls (Marss - greizsirdība, straujums dusmas) pat nesāka izvaicāt sievu, bet acumirklī ļāvās iekarsušajai iztēlei un sarīkoja izskaidrošanos (Marss savienojumā at Lilitu, Mēnesi un Venēru). Acīmredzot ģimenes batālijas noritēja visu nakti, jo jautājums astrologam tika uzdots diezgan agri no rīta. Ko secināja astrologs;
Jupiters veido sekstilu pret Saturnu un, kā jau tika teikts, atrodas uz V nama virsotnes. Proti, kverents mīl savu sievu, un viņa, visticamāk, atbild viņam ar to pašu - Venēra veido trigonu ar Nepcūnu; viņiem ir stabila un laba laulība - Jupitera sekstils pret Saturnu. Un VII nama valdnieks Jupiters pret Ascendenta valdnieku Merkuru neveido nekādu aspektu.
Astrologa secinājums: nav pamata šķirties!
Klients saprata savu aizdomu nepamatotību un īstenībā šķirties negrasījās. Visai iespējams, ka pēc dažām stundām, kad Mēness pietuvojās Venērai, klienta māte vai ari viņš pats atvainojās sievai. Par to astrologam nekas nav zināms, taču noteikti zināms ir tas, ka pēc gada šim pārim piedzima dvīņi - galu galā Jupiters atrodas uz V nama virsotnes un Dvīņu zīmē ir trīs planētas, tostarp Mēness...

Otrais nams

Pēc II nama mēs meklējam atbildes uz visiem jautājumiem, kas ir saistīti ar kverenta naudu, - par bankas kapitālu, algu, peļņu, zaudējumiem, ienākumiem no noslēgtajiem līgumiem, tirdzniecību, banku rēķiniem utt. Kad runa ir par nozaudētiem priekšmetiem, ari tad mēs vispirms analizējam II namu. Ja, piemēram, pār II namu valda Merkurs vai arī tas atrodas II namā un jautājums ir par nozaudētu naudas maku, tad tas vispirms jāmeklē tur, kur klientam atrodas grāmatas. II nama virziens - austrumi-ziemelau.strumi.

Trešais nams

Šis nams sniedz atbildes uz jautājumiem par brāļiem, māsām, kaimiņiem, ari par pamatizglītību, īsiem braucieniem, starpniecību, kontraktiem, testiem un dažādiem pirkumiem, tostarp- automašīnu iegādi (starp citu, šis jautājums tiek uzdots diezgan bieži).
Apskatīsim konkrētu piemēru. Klients uzdeva jautājumu: vai ir vērts pirkt automašīnu, kuru tam atgādās no ārzemēm? Jautājums tika uzdots 2005. gada 13. martā plkst. 8.55. Rīgā (sk. 2. karti).


Pamēģināsim rast atbildi uz šo jautājumu. Karte ir radikāla. Jautājums ir saistīts ar III namu, bet, tā kā runa ir par automašīnu, kas ir jāatgādā no ārzemēm, tad uzmanība ir jāpievērš arī IX namam. III nama virsotne atrodas Vēzī, un tā valdnieks ir Mēness, kas atrodas XII namā, turklāt visai saspringtas konfigurācijas — Т kvadrāta - virsotnē. Uzteiz vat pateikt, ka neko labu tas nesola. Tutpinām skatīties karti: Ascendenta valdnieks Metkurs, kas arī ir klasisks III nama valdnieks, ar Mēnesi neveido nekādu aspektu, toties veido opozīciju ar Jupiteru, kas ir klasisks X nama valdnieks (ārzemes). Turklāt III namā vēl ir Т kvadrāta virsotne, kurā Saturns ir savienojumā ar Lilitu. Kad runa ir par automašīnu, ir jāpievērš uzmanība ari Marsam - tas atrodas IX namā, ari Т kvadrāta virsotnē; visai iespējams, ka automašīnas remontā vēl būs jāiegulda līdzekļi (Marss ir kvadrātā ar Jupiteru).
Astrologa secinājums: šo automašīnu pirkt nevajag. Klients vēlreiz sazinājās ar cilvēku, kas viņam piedāvāja automašīnu, un atteicās no pirkuma, vienlaikus noskaidrodams, ka par to nāktos samaksāt vairāk un gaidīt ilgāk, ja viņš auto-
mašīnu tomēr būtu piekritis pirkt, turklāt tai vēl bija nepieciešams arī remonts. Nama virziens - ziemeļaustrumi.

Ceturtais nams

Tas ir stūra nams, vecāku nams, tātad šim namam ir saistība ar tiem jautājumiem, kas attiecas uz vecākiem. Turklāt pēc šī nama aplūkojams viss ar nekustāmo īpašumu saistītais - dzīvoklis, māja, gruntsgabals utt. Vēl pēc IV nama jāskatās, kā beigsies jebkura lieta, par kuru ir uzdots jautājums. Ja mēs meklējam nozaudētu priekšmetu, tad tā ir centrālā istaba dzīvoklī vai istaba, kurā dzīvo vecāki. Tā var būt arī virtuve, jo klasisks IV nama valdnieks ir Mēness, kas atbild arī par uzturu. IV nama virziens - ziemeļi.
3. karte attiecas uz dzīvokļa pirkšanu. Jautājumu par to uzdeva sieviete 1997. gada 12. martā plkst. 21.40 Rīgā.


Šī sieviete dzīvoja kopā ar pieaugušu meitu un jau labi sen cerēja, ka meita apprecēsies, bet viņai personīgajā dzīvē tomēr nekādi neveicas. Tādēļ māte, domādama, ka neveiksmju cēlonis ir viņas pastāvīgā traucējošā klātbūtne meitai, pieņēma lēmumu paņemt bankā kredītu, lai iegādātos sev atsevišķu dzīvokli. Iepriekšējā vakarā, pirms sieviete uzdeva jautājumu astrologam, viņai piezvanīja mākleris, piedāvādams apskatīt dzīvokli, kas varētu viņu apmierināt.
Karte pēc visiem rādītājiem ir radikāla. Ascen-denta valdniece Venēra atrodas V namā (bērnu namā) un veido pret Mēnesi (klasisko IV nama valdnieku) sekstilu. IV namā atrodas Jupiters - planēta, kas atbild par kverenta naudu un kredītiem; konkrētajā kartē II nama līdzvaldnieks ir savienojumā ar Urānu. Šo savienojumu var interpretēt vai nu kā pēkšņu māklera priekšlikumu, vai arī kā negaidītu klientes vēlēšanos ņemt kredītu un pirkt dzīvokli. Kartes II namā atrodas Plutons, kas kopā ar Marsu ir arī II nama virsotnes valdnieks. Plutons vairumā horāro karšu netiek ņemts vērā, bet šajā gadījumā to ir vērts skatīt, jo Plutons atbild par ļoti lielu naudu. (Protams, viss ir relatīvs, tomēr šai sievietei kredīts - vairāki desmiti tūkstoši latu - nepārprotami ir saistīts ar Plutonu.) Plutons veido sekstilu ar Jupiteru, Venēra - pieaugošu aspektu ar Saturnu, kas ir IV nama valdnieks un vienlaikus veido trigonu ar Plutonu. Kopumā viss šķiet pietiekami labi, ja neņem vērā Jupitera kvadrātu pret Mēnesi, kas liecina par dažādiem juridiskiem kavēkļiem, bet aspekts ir izklīstošs - Mēness jau atstāj šo aspektu.
Astrologa secinājums: var pieņemt māklera piedāvājumu.
Sieviete tiešām apskatīja dzīvokli, un tas viņai iepatikās. Viņa sāka formēt dokumentus, taču pēc dažām dienām pēkšņi iesākto pārtrauca un nolēma atstāt visu, kā bijis. Grūti pateikt, kas ietekmēja šādu lēmumu. Horārajā astroloģijā astrologam tiek dots uzdevums, un viņš to risina, taču pieņemt vai nepieņemt atbildi - to izšķir klients.

Piektais nams

Senajās horārās astroloģijas grāmatās šo namu sauca par veiksmes un prieka namu. V nama virziens: ziemeļi-ziemelrietumi. Skatot šo namu, vispirms jau var gūt atbildes uz jautājumiem, kas skar mīlestību, - tiešām, kas gan var sniegt vairāk prieka par mīlestību, un, protams, cilvēkam veicas, ja mīlestība ir abpusēja.
Astrologam visbiežāk tiek uzdoti jautājumi Vai tas ir man piemērots cilvēks?, Vai mūsu attiecības turpināsies?  Būtībā par šo tēmu var būt tūkstošiem dažādu jautājumu, bet to nozīme ir viena — Vai viņš/viņa mani mīl, vai es viņam/viņai patīku?.
Un ne vienmēr ir psiholoģiski viegli atbildēt uz šādiem jautājumiem, ja atbilde ir noliedzoša.

1. horārā karte ir aprēķināta brīdim, kad kliente uzdeva jautājumu. Jauna sieviete bija iepazinusies ar krietni vecāku, turklāt materiāli visai labi nodrošinātu vīrieti. Viņu attiecības attīstījās diezgan strauji. Galu galā vīrietis piedāvāja viņai doties kopīgā atpūtas ceļojumā uz kādu eksotisku dienvidzemi. Sākumā jaunā sieviete priecīga piedāvājumam piekrita, bet pēc tam viņu pārņēma kaut kādas šaubas un viņa nolēma vērsties pie astrologa ar jautājumu Vai man ir vērts kopā ar draugu doties ārzemju ceļojumā?Mēģināsim tikt skaidrībā ar karti. Kā parasti, sāksim ar jautājumu par kartes radikalitāti. Horoskopa Ascendents atrodas 26 grādos 43 minūtēs, proti, pavisam tuvu 27 grādiem, tātad kliente jau ir pieņēmusi lēmumu un no astrologa vēlas tikai apstiprinājumu par tā pareizību. Kā redzat, tas atbilst iepriekš teiktajam. Ascendenta valdniece Saule atrodas IX namā, kas, starp citu, atbild par ārzemju braucieniem, un ir savienojumā ar Venēru (jauna sieviete) — šai ziņā karte ir radikāla, tiesa, Venēra horoskopā ir "sadegusi". Tālāk mēs redzam, ka Saturns šajā kartē nebloķē iespēju ar karti strādāt. Un, visbeidzot, Mēness, kas ir jebkura horārā horoskopa saimnieks, nav "bez kursa". Secinājums: karte ir radikāla, un to var izskatīt.

Pirmais, kas krīt acis, kad pievēršamies kartei, ir tas, ka V nama valdnieks Jupiters un Ascendenta valdniece Saule neveido nekādu leņķisko aspektu. Turklāt šīs kartes V nama valdnieks, kā arī klasiskais IX nama valdnieks Jupiters atrodas III namā (īso ceļojumu namā) un veido ороzīciju ar klasisko III nama valdnieku Merkuru, kas atrodas tieši uz IX nama virsotnes. Tātad Jupiters ar Merkuru pēc ю stāvokļa namos ir "savsrarpējā recepcijā". Un šajā situācijā tas tikai pastiprina viņu savstarpējā aspekta neharmoniskumu. Tad vēl V nama valdnieks Jupīters neveido nekādu aspektu ar šīs kartes IX nama valdnieku Marsu,
kas atrodas Vil nama virsotne kvadrāta ar Mēnesī, kurš atrodas IV namā (tas ir loti spēcīgs Mēness stāvoklis). Mēness, kā jau iepriekš tika minēts, ir jebkuras horārās kartes svarīgākais signifikators, jo īpaši tāpēc, ka jautājumu uzdod sieviete.

Konsultācijai gaitā noskaidrojās, ka klientei, vēršoties pie astrologa, padomā bija vēl viens jautājums - Varbūt šī brauciena dēļ viņš man piedāvās roku un sirdi? Venēra, klasiskā VII nama valdniece, atrodas uz X nama virsotnes (sociālā stāvokļa maiņa), taču - horārajā kartē tā ir "sadegusi"...

Domāju, lasītāji ir sapratuši, kādu atbildi astrologs deva klientei: "Nav vērts braukt. Visticamāk, attiecības neattīstīsies vēlamajā virzienā."
Un brauciens riešam nenotika, jo saslima jaunās sievietes māte. Turklāt pēc neilga laika pāra savstarpējās attiecības sāka strauji dzist.
V nams atbild arī par baudām, izklaidēm, azartspēlēm, loterijas laimestiem. Un, protams, pēc V nama skatāmi visi tie horārie jautājumi, kas skar bērnus.

2. horārā karte ir aprēķināta brīdim, kad kliente uzdeva jautājumu Vai manam dēlam izdosies iestāties augstskolā budžeta grupā? Interesanti, ka šis jautājums diezgan bieži tika uzdots 2005. gadā.


Taču atgriezīsimies pie 2. kartes. Protams, vispirms ir jāpārbauda rās radikalitate, un tā tiešām īr radikāla pēc visiem rādīrājiem. Ber tagad, cienījamie lasītāji, vēlos vērst uzmanību uz kādu svarīgu faktoru - kvizīta nama izvēli. Pirmajā mirklī viss šķiet vienkārši: māte uzdod jautājumu par savu bērnu, tātad — V nams. Iestāšanās augstskolā — IX nams. Var skatīt arī šādi, taču runa ir nevis par māti, bet gan par trešo personu — viņas dēlu, tādēļ var izmantot deviācijas metodi, kuras princips - nams no nama. Tā ir pietiekami vienkārša, lai gan reizēm iesācējiem rada apjukumu, tādēļ vajadzīgi daži paskaidrojumi. Konkrētajā

kartē jautājums ir uzdots par dēlu, tātad V nams pēc šīs metodes kļūst par I namu. Tas notiek tā: pie V nama pieskaitām IX namu un atņemam vieninieku (deviācijā vieninieks ir jāatņem vienmēr). Rezultātā: 5 plus 9 mīnus 1 ir 13, un, tā kā ir tikai 12 nami, tad no 13 ir jāatņem 12, iegūstot 1. Tātad ir jāizskata kartes I nams, kas arī ir kvizīta nams. Proti: 1) 5 + 9 = 14; 2) 14 - 1 = 13; 3) 13-12= 1.
Tā rodas iespēja skatīt šo karti it kā no divām pozīcijām.
Vispirms pievērsīsimies 2. kartei, neņemot vērā deviācijas metodi.
Kartes V namā nav septenera planētu, bet tur atrodas Plutons, kas veido harmoniskus aspektus ar Mēness mezgliem un augošu trigonu ar Mēnesi, kurš atrodas IX namā. Kartē Plutons kopā ar Marsu valda pār IV namu. Jādomā, ka māte loti vēlas, lai dēls iestātos augstskolā, un cer, ka viss izdosies veiksmīgi. V nama virsotnes valdnieks Jupiters atrodas III namā, turklāt diezgan saspringtā konfigurācijā — Т kvadrātā, veidojot kvadrātu ar Ascendenta valdnieci Sauli un opozīciju ar Mēnesi un Marsu (IX nama valdnieku). Var domāt, ka atbilde ir acīmredzama — nekas nesanāks, taču jautājums ir par budžeta grupu, tādēļ vēl jāpaskatās arī VIII nams (sveša nauda). Šī nama virsotne atrodas Zivīs, un, pēc horārās astroloģijas likumiem, Zivju valdnieks ir augstākminētais Jupiters.
Tagad izskatīsim karti, ņemot vērā to, ka kvizīta nams ir I nams. Pašā namā planētu nav, un I nama valdniece Saule veido kvadrātu ar V nama valdnieku Jupiteru. Disharmonisks mažora aspekts horārajā kartē parasti liecina par to, ka vai nu atbilde uz uzdoto jautājumu ir negatīva, vai arī, klients, par spīti visam, uzsāk darboties, bet galu galā pamet uzsākto lietu, vai nožēlo, ka ar visu to ir sapinies.
Un tā galīgā atbilde uz uzdoto jautājumu ir šāda: "Dēlam neizdosies iestāties augstskolā budžeta grupā." Patiesi, dēls netika uzņemts budžeta grupā un devās pelnīt naudu uz ārzemēm (Marss atrodas IX namā).

Sestais nams

"Kalpošanas nams". VI nams, pirmkārt, raksturo jautājumus, kas attiecas uz darbu, dienestu, padotajiem un apakšniekiem. Otrkārt, ar to ir saistīti jautājumi par slimībām, veselību, diētu, darba apģērbu. Pēc šī nama skatāmi arī visi jautājumi, kas saistīti ar mājdzīvniekiem, laikapstākļiem un klimatu. Sestā nama virziens: ziemeļrietumi.
Jautājumu piemēri: Vai man tagad ir vērts mainīt darbu?, Kad beidzot man piezvanīs par darbu?, Vai man ir vērts tagad uzsākt diētu?, Mans sunītis ir sācis šķaudīt — vai tas ir nopietni, vai viņš ir loti slims?
Iespējams, cienījamais lasītāj, par pēdējo jautājumu jūs pasmaidījāt, taču ticiet - tiem, kam ir mājdzīvnieki, tādos brīžos smiekli nenāk.


raksta pirmā publikācija žurnāla Astroloģijas Pasaule 2006.gada pavasara, vasaras numuros.

 

(citējot neaizmirstiet atsaukties uz www.astropolis.lv)