Sākumlapa / Astroloģijas Raksti / Astroloģijas pamati / Ūdensvīrs

ASTROLOĢIJAS PAMATI

07. FEB

Ūdensvīrs

Ūdensvīrs
zvaigznes!
ziniet:
jūs neesat vienas!
- katrreiz domājam mēs,
kad iededzam
logos gaismu

Vienpadsmitajā posmā jebkurš process iziet visplašāko kontaktu līmenī, atbrīvojas no liekām formalitātēm, izraisa sabiedrības atbalsi, kļūst par kaut ko kopīgu.

Ūdensvīrs simbolizē iziešanu visplašāko sakaru laukā.
Ja tu esi nabags - tu neesi brīvs. Un, ja tu esi bagāts, - tu arī neesi brīvs. Lai kas tu būtu, tu atrodies noteiktu apstākļu skavās un šie apstākli tevi cieši tur. Un pirmais no apstākļiem esi tu pats. Pareizāk sakot - tavas personības arhitektūra, tava egoisma sienas, tavas drošības restes. Uzliki, lai justos drošībā, bet izrādās - katru dienu sēdi aiz restēm. Tas nav higiēniski. Ir jāizvēdinās!

Tādēļ pasakās karaļi, sultāni un radžas pārģērbjas un dodas ļaudīs, iesaistās piedzīvojumos, sēž tavernās, klausās, ko tauta runā. Reizēm viņi tā arī atpakaļ neatgriežas...
Ikvienam no mums ik pa laikam ir jākāpj pāri savai aprobežotībai vai saviem ierobežojumiem. Ūdensvīra laikmetā personības arhitektūra ir mainījusies, tā tiek veidota tā, lai būtu atvērta kontaktiem. Personība kļūst līdzīga biroju celtnēm ar stikla sienām un modernām komunikācijām. Ir Ūdensvīra laikmets, un, lai veidotu kontaktus, princim vairs nav jāpārģērbjas par ubaga zēnu. Zinātne, tehnoloģijas un vēstures vētras ir parūpējušās par to, lai formas būtu atvērtas, caurspīdīgas un sakaru pavedienu cauraustas. Šai ziņā pasaule ir ļoti mainījusies un joprojām turpina mainīties.
Ja raugās caur Ūdensvīra zīmi, pastāv būtībā neierobežota telpa, kurā mēs paši sev veidojam dažādas robežas, nišas, darbības laukus. Cilvēks sevi nosaka robežās, tajās viņš formējas un formulējas.

Bet aiz katras robežas pastāv jauna joma - līdzīgi planētu orbītām tās aptver cita citu, un var teikt, ka mūsu iespēju robežas atbilst mūsu apziņas robežām: mainās apziņa - mainās ari robežas. Tā spriež Ūdensvīrs.
Mūsu laikā - globālo komunikāciju, vētraino revolūciju un tirgus ekonomikas (jeb tirgus filozofijas) laikmetā, ko sauc par Ūdensvīra laikmetu, - vissvarīgākās ir Ūdensvīra iespējas mainīt domāšanu un realitāti. Cits jautājums - kā tas tiek interpretēts un kādā līmenī realizējas.

Iespējams, vissmagākais dzīvē ir nolaista galva. It kā kāds magnēts to vilktu lejup, bet ar vienu pašu vēja brāzmu, pat ar vienu domu var pietikt, lai cilvēks sapurinātos. Un tad viņš jūt, ka viņa apziņa ir bijusi kā cietumā, bet nu vairs nav. Un, skatienu pacēlis, redz, ka debesis virs galvas nav vis zils traips, bet gan īstas Debesis, un pasaulē pietiek svaiga vēja, lai atviegloti uzelpotu; un ne vien, lai elpotu, bet arī, lai gūtu iedvesmu, turklāt katrs telpas punkts nes iespējas...
Tā reizēm izpaužas Gaisa stihijas zīme - Ūdensvīrs. Tā ir zīme, kas saistīta ar brīvības jēdzienu, ar brīvības dvesmu un brīvības vētrām. Franču revolūcijas lozungā pirmais vārds bija Brīvība. Pastāv uzskats, ka franču un amerikāņu revolūcijas bija pirmie zvani uz jaunā - Ūdensvīra - laikmeta notikumu teātri.

Mežāzis tiecas pēc formas pilnības. Bet, ja raugās caur Ūdensvīra prizmu, pilnība un forma ir tādās pašās attiecībās kā debesis un zeme vai ideāls un realitāte. Ūdensvīram jebkura forma ir nepilnīga, un te nu laiks demonstrē divas izpratnes. Pirmā ir skarbāka un ir tuvāka Krievijas valstiskuma raksturam: ja reiz pilnība nav rodama, lai tad viss krizdams krīt bezdibenī! Vēsturē tādi bija Krievijas dumpji, reformas, revolūcijas. Ivans Bargais sarīko opričņinu, Pēteris Pirmais caur dzīviem audiem cērt «logu uz Eiropu» un uz kauliem ceļ savu jauno galvaspilsētu. Šaušalīgi dumpojas Razins un Pugačovs, bet 20. gs. dzimst divi dvīņu pāri - Ļeņins un partija, Staļins un Gulags. (Krievijas saistība ar Ūdensvīra zīmi ir īpaša tēma.) Otrs izpratnes variants ir eiropeisks. Rietumu pasaule ir praktiskāka, tā pielāgojas Ūdensvīra virpuļenerģijai, cenšas tajā dzīvot un to izmantot. Un dzīve top līdzīga kinolentei - ik mirkli jauns kadrs. Virpuļo informatīvi signāli, nauda un preces - karuselis, karnevāls, centrifūga...

Formu pasaule nav pilnības! Tāpēc tam ir pastāvīgi jārit ka attēliem animācijas filmā. Ir jāpērk arvien jauni priekšmeti, jau pēc mirkļa tie noveco un atkal vajag jaunus. Formu pasaulē nav pilnības - kādās tik jomās nav notikušas revolūcijas! Mums ir zināma pieredze ar sociālistisko revolūciju. Bet ir notikusi ari, piemēram, revolūcija estētiskajos priekšstatos - neglītums, pat kroplums ir kļuvis par estētisku kategoriju. Ir notikusi revolūcija zinātnēs, piemēram, radusies relativitātes teorija, kas mainīja priekšstatus par telpu un laiku. Ir notikusi informatīva, seksuāla un vēl dažādas citas revolūcijas. Ūdensvīrs mudina mainīt vai - smagākā variantā - lauzt robežas.
Ja nevar citādi - revolūciju var veikt savā frizūrā vai seksuālajā orientācijā. Ūdensvīram, tāpat kā Skorpionam, patīk galējības, ko Eiropa ir iemācījusies kaut kā adaptēt. Kas ar mūsdienu seksuālajiem revolucionāriem notiktu vēl pirms dažiem gadsimtiem? Pareizi - viņu revolūcijas gals būtu inkvizīcijas sārts, un tā būtu Skorpioniska galējība. Bet mūsdienās par to spriežam kā par normālu parādību - esam pielāgojušies. Ūdensvīram atbilstoša galējība tagad droši vien būtu mēģinājums oficiāli laulāt cilvēkus ar citām dzīvības formām...

Mežāzis ir cieši saistīts ar pagātni un vēsturi, bet Ūdensvīram ar vēsturi ir saspringtas attiecības. Ūdensvīru augstākā izpausmē saista universālas lietas. Zemākā izpausmē Ūdensvīrs rīko sacensības ar laiku, viņš grib apsteigt laiku, it kā ātrāk ieskriet nākotnē - tas ir tik raksturīgi mūsdienām. Vārds mūsdienīgs pašreiz nozīmē gandrīz to pašu, ko vārds labs. Arī vārdam progresīvs mūsdienās piemīt ļoti liels iedarbības spēks. Pagātne neapzināti tiek saistīta ar laikmetu tumsu, smagumu un karmu. Patiesi - jo karmiski masīvākas ir formas, jo grūtāk tām sadzīvot ar Ūdensvīra iedarbību. Tāpēc Ūdensvīra laikmets tiecas uz vieglumu, atvērtību un dinamiskumu. Ūdensvīrs, līdzīgi Skorpionam, tīra, taču Ūdensvīra enerģijas virpuļi griežas kā ūdens veļas mazgājamajā mašīnā. Ūdensvīra laikmets ir kļuvis par cilvēces karmisko veļas mazgātavu.

Ūdensvīra mīlestība pret nākotni praksē nemaz nav tik vienkārša. Ja mēs uzmanīgi ieskatīsimies, kādu sapņu pasauli materializē māksla, mūzika un kino, izrādīsies, ka ļaudis sapņo par dīvainām lietām - mutantiem, zombijiem, kloniem, citplanetiešiem utt. Sapņojot cilvēks vienmēr ir tiecies pēc kaut ka dzīva un ziedoša, piemēram, Paradīzes dārza, Apsolītās zemes, Tolkīna Lotlorienas. Taču minētās mūsdienu vīzijas ir smagnējas, murgainas, sintētiskas. Taču sapņi materializējas ne tikai mākslā, bet arī dzīvē. Un kas iznāk? Tas, ka «formu pasaulē nav pilnības».

Tāpēc Ūdensvīra laikmetam ir tik raksturīgas dažādas neformālas kustības. Pat padomju apstākļos diezgan braši turējās stiļagi, bitņiki, hipiji, rokeri, panki, skini. Rietumos ātri vien saprata, ka šie neformāli ir īpatnējs sabiedrības dzinējspēks. Sabiedrība noorientējās un sāka šīs kustības pielāgot. Un kā lai nepielāgo, ja ar to var reāli pelnīt? Mūsu laikmets taču ir gan masu kustību, gan globāla tirgus laikmets. Un gan viens, gan otrs ir saistīts ar Ūdensvīra zīmi.
Tomēr Ūdensvīrs droši vien vairāk nekā jebkura cita zīme ir saistīts ar domāšanu. Bet tā nav formālā domāšana, ko līdz pilnībai noved Mežāzis. No Ūdensvīra viedokļa, tajā ir šauri un saspiesti, jo Gaisa stihijas zīmē vienmēr pastāv dažādi redzespunkti, dažādi skatījuma leņķi un stara fokusi. Ūdensvīrs rēķinās ar to, ka mēdz būt arī pavisam citādi.

Tas nekas, ka prakse apstiprina noteiktu likumsakarību. Lūk, jums cita likumsakarība kopā ar citu praksi, kas gluži tāpat apstiprina arī šo likumsakarību! Ūdensvīra realitāte ir daudzdimensiju realitāte, un dabiski, ka katrā dimensijā ir īpaša dzīve un īpaša pieredze. Tāpēc ari pastāv tāda viedokļu, uzskatu un dzīvesveidu dažādība. Dabiski, ka cilvēkam, kas katru dienu lec ar izpletni, ir īpašs dzīves redzējums. Cilvēkam, kas katru dienu nirst zem ūdens, tas ir citāds. Bet cilvēkam, kas katru dienu sēž birojā, - pavisam cits. Ūdensvīrs pastāvīgi cenšas dot iespēju palūkoties pasaulē ar citām acīm, atklāt citu, jaunu skatījumu. Tāds ir Ūdensvīrs, un mēs dzīvojam pastāvīgu atklājumu laikmetā.

Ūdensvīrs ir kolektīvas intelektuālas darbības zīme. Ūdensvīram patīk daudzu skatienu vienlaicīga pievēršanās, dažādu redzespunktu klātiene, kas dod pilnīga apgaismojuma efektu un lielu skaidrību. Tik tiešām - ja mēs visi vienlaikus pievēršam uzmanību priekšmetam, mūsu uzmanības centrā šis priekšmets kļūst «caurspīdīgs». Un, ja skatieni ir skaidri, aplūkojamais jautājums kļūst gaismas caurausts.

Ūdensvīrs ir Gaisa stihijas zīme. Dvīņi nes dzīvības elpu, bet Ūdensvīrs - kādas augstākas vai jaunas dzīves elpu. To, ko nes Ūdensvīrs, var saukt par iedvesmu. Lai kā mēs vērtētu Ūdensvīra laikmeta notikumus, tos ir iedvesmojušas augstas idejas, kam šīs zīmes piestrāvotajā laikmetā ir liels spēks.
Ikkatrā no mums un ikvienā veselumā kaut kādā veidā izpaužas Ūdensvīra zīme. Zemākā līmenī Ūdensvīrs izraisa nervu pārslodzi, sabiedrībā - kolektīvu drudžainumu vai kolektīvus murgus, informācijas lauka inficēšanos, brīvības šoku vai haosa un panikas stāvokļus, ko virpuli kaut kur nes. Cilvēki jūtas tā, kā teikts Dāvida dziesmā: «..kā pelavas, ko vējš aizpūš..»

Augstākā līmenī Ūdensvīrs cenšas radīt nākotnes sabiedrību, pūlas sabiedrību pārvērst par kolektīvu saprātu un savienot to ar nākamā - kāda augstāka jeb kosmiska - līmeņa saprātīgumu.
Organismā Ūdensvīrs ir saistīts ar centrālo nervu sistēmu, smadzenēm un kāju ikriem. Tiek uzskatīts, ka Ūdensvīrā valda planēta Urāns.


No grāmatas "Dzīves astroloģija" 1998-2003

 
Citējot neaizmirstiet atsaukties uz www.astropolis.lv